Yabancı Yöneticilere Özel Türkçe Dersleri

Günümüzde birçok şirket yabancı yöneticilerle çalışıyor. Bu yöneticiler yaşadıkları şehire uyum sağlayabilmek, günlük yaşamda ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve Türk iş dünyasını daha yakından anlayabilmek için Türkçe eğitimlerine ve kültür tanıtımlarına ihtiyaç duyuyorlar.

Amerikan Kültür Dil Okulları bu anlamda sizlere bire bir dersler ile yabancı yöneticilerinize Türkçe’nin temellerini ve günlük konuşma dilini öğretiyor.

Amerikan Kültür, Türkçe eğitiminde kişinin ihtiyaçlarını ve önceliklerini göz önüne alarak kişiye özel, pratik ve etkin bir eğitim sağlıyor. Kurs içeriği yine kişinin beklentileri çerçevesinde şekilleniyor.

Have you ever been asked to write my article? This is a request from hundreds of students throughout the country. Many students say that essay writer they enjoy writing essays but they do not know where to begin. This is how you can begin writing you my essay!

Everybody needs essay writing aid. Obviously, not everyone is proficient at writing, so a fantastic essay writing support is needed. Yes, that sounds too much to believe, but you would be amazed to find how many really excellent students still get the finished papers from top essay writing assistance company. At first, the significant essay writers group that availed such essay writing help online were those who weren’t proficient in English language.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *